SSS / Teslimat ve Kargo İşlemleri

Sık Sorulan Sorular / Teslimat ve Kargo İşlemleri

Protelan.com.tr web sitemizde sipariş öncesi ve sonrası teslimat ve kargo işlemleri hakkında sık sorulan sorular ve cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz.


Siparişiniz size ulaştığında faturada yazan ürün ile kargodan çıkan ürünün farklı olması halinde 0212 241 11 67 numaralı müşteri hizmetleri telefonumuzdan bizimle iletişime geçiniz. Ayrıca sayfamızın sağ alt köşesinde bulunan canlı destek bölümünden müşteri temsilcilerimiz ile online olarak iletişime geçebilirsiniz.

Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Siparişlerinizi isterseniz size en yakın Yurt İçi Kargo şubesinden teslim alabilirsiniz. Siparişinizi verirken teslimat adresi olarak size en yakın Yurt İçi Kargo şubesini yazabilirsiniz.

Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun hasarlı çıkması durumunda kargo görevlisinden ürünün hasarlı olduğuna dair tutanak tutmasını isteyiniz. Unutmayın ki bu tutanak ürünün sevkiyat sırasında hasar gördüğünü kanıtlamak amacıyla tutulması gereken zorunlu bir tutanaktır. Kargo görevlilerinin isteğiniz durumunda bu tutanağı tutmaları zorunludur. Tutanak olmadan sevkiyat sırasında hasar görmüş ürünün iadesi ve değişimi malesef mümkün değildir.

Protelan.com.tr’den verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo ambalajında sorun olmasa bile, kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin.

Yurt dışına gönderim malesef şu anda yapılamamaktadır. Çok kısa süre sonra yurt dışıma gönderim hizmetimiz başlayacaktır.

Protelan.com.tr web sitemizden verilen siparişler ortlama 3 İŞ GÜNÜnde kargoya teslim edilmektedir.

Protelan.com.tr web sitemizden vermiş olduğunuz siparişler ortalama 3 iş gününde kargoya teslim edilmektedir. Kargoya teslim ettiğimiz ürünler bulunduğunuz bölgeye göre ortalama 1-2 iş gününde kargo firması tarafından adresinize teslim edilebilmektedir. Bulunduğunuz bölgenin İstanbul iline uzaklığı ve kargo mobil bölgesi içinde olması durumunda bu süre uzayabilmektedir.

 

Protelan.com.tr web sitemizden vermiş olduğunuz siparişin kargo takibini yapmak için kargo takip sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Maalesef teslimat sürecinin takibi ve güvenlik sebebiyle sadece anlaşmamız olan kargo firması ile gönderim yapabilmekteyiz.

Abidei Hürriyet Cad. Şans Apt. No:197 D:2 34381 Şişli/İstanbul adresimizden ürünlerimizi alabilirsiniz.

Protelan.com.tr web sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargo ile adresinize teslim edilmektedir.

Protelan.com.tr web sitemizde kapıda ödeme şeçeneği malesef şu anda aktif değildir.

Kapıda ödeme seçeneğinde kargo ücretinin farklı olması kargo görevlisinin ürün teslimi sırasında sizden aldığı ücret için bir kargo ücreti daha almasıdır.

Malesef kapıda ödeme sistemimiz şimdilik mevcut değildir. Kısa süre içinde kapıda ödeme hizmetimiz başlayacaktır.

Müşteri Temsilcisi Tıkla Ara