Protelan Nedir?

Protelan zayıflama çayı veya zayıflama ilacı değildir. Protelan, vitamin, mineral, aminoasit, lifler, bitkisel ve hayvansal proteinden oluşan bir öğün yemeğidir. Yarım yağlı 250ml süt (%1,5) veya bir kase 250 gr. yoğurt ile karıştırılarak hazırlanan kaliteli kalorisi düşük öğün yemeğidir. 

Protelan Nedir?

Protelan, özet olarak kilo vermeye yardımcı öğün yerine tüketilen kalorisi kısıtlanmış bir gıdadır. Süt veya yoğurt ile karıştırılarak hazırlanan bu gıda içindeki vitamin, mineral, amino asitler ile vücudun gün içinde ihtiyaç duyduğu besin ögelerini karşılarken, bileşimindeki narenciye lifleri sayesinde maksimum tokluk hissi vermeyi amaçlamıştır. Zayıflamaya yardımcı olması dışında mevcut kilosunu korumak isteyen bay/bayan herkesin gönül rahatlığı ile tükettiği Protelan benzer ürünlerin aksine helal belgesine sahip, Amerika FDA onay belgesi almış 3 çeşit proteini (Süt, peynir altı suyu ve bezelye proteini) bir arada barındıran yegane bir üründür.

Tarım Bakanlığı Kalorisi Kısıtlanmış Gıdalar Tebliği‘ne uygun olarak hazırlanmıştır
Protelan 3 çeşit protein içerir. (Süt, peynir altı suyu ve bezelye proteini)
Zengin lif kaynağına (%3,43) sahiptir
1 Gr. linoleik asit (Omega 6 = CLA) içerir
12 vitamin içerir
11 mineral içerir
18 amino asit içerir
Vanilya aromalıdır
Tatlandırıcı yoktur
İçinde GDO yoktur
İçinde soya yoktur
İçinde kıvam arttırıcı zamklar yoktur
İçinde koruyucu madde yoktur
1 poşet Protelan sadece 114 kaloridir
(250 Ml Yarım Yağlı % 1,5 Sütle Beraber Sadece 200 Kaloridir. )

Protelan Resmi Belgeleri


Protelan ve yanında verilen beslenme şekli, sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Aç kalmadan diyet yapmak herkesin istediği bir durum olduğu için Protelan yoğunlaştırılmış doğal protein olduğundan acıkmayı engelleyerek uzun süre sizi tok tutacaktır.

Protein vücut hücrelerinin yapı taşıdır. Vücudumuzun belirli oranda proteine ihtiyacı vardır. Hücre içi ve hücre dışı sıvılarının dengede tutulmasını sağlar. Dolayısıyla Protelan içerdiği 18 amino asit proteini sayesinde kas kaybınızı engeller.

Bir yetişkinin günde alması gereken protein miktarı kilo başına 1 gr.’dır. Yani 70 kg olan bir bireyin günde 70 gr. protein alması gerekir.

Bununla beraber Türk Gıda Kodeksine uygun olarak her bir üründe en az 1 gr Linoleik asit (Omega 6) olması gerekir ve Protelan bu şartları içerir. Ayrıca öğün olarak ihtiyacımız olan tüm vitamin ve minerallerle desteklenmiştir.

Protelan; Türk Gıda Kodeksi Kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda kodeksine uygun olarak üretilmiştir. Günlük diyetin bir veya daha fazla öğünün yerini alacak bir gıdadır.

Fazla kilolar sadece görünümümüzü bozmakla kalmayıp sağlığımızı da tehlikeye atmaktadır. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, ortopedik hastalıklar, gut, sürekli mantar ve cilt rahatsızlıkları, ani ölüm vs.

TÜRK GIDA KODEKSİ KİLO VERME AMAÇLI ENERJİSİ KISITLANMIŞ GIDALAR TEBLİĞİ (TEBLİĞ NO: 2014/3)
Protelan bu tebliğin madde 5/ b fıkrasına göre hazırlanmıştır. (Günlük diyetin bir ya da daha fazla öğünün yerini alacak gıdalar.)

Müşteri Temsilcisi Tıkla Ara