Protelan Nedir?

Protelan Nedir?

Protelan Dr. Murat Topoğlu için çok özel üretilmiş bir süt, peynir altı suyu ve bezelye proteinidir. Protein yapı taşları olan amino asitler bakımından çok zengindir. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiş, öğün yerini alan gıdadır.


3’lü Protein İçerir.
Hem Hayvansal hem de bitkisel proteinler içerir.
Tatlandırıcı İçermez.
GDO içermez.
Soya İçermez.
Kıvam Verici Zamkları İçermez.
Koruyucu Madde İçermez.
Suda Eriyen ve Erimeyen Zengin Lif Kaynağına (%3,43) Sahiptir.
1 Saşe Protelan 1 Öğünde İhtiyacınız Olan Vitamin ve Minerallari Kapsayacak Şekilde Hazırlanmıştır. (12 Temel Vitamin ve 11 Mineral) Türk Gıda Kodeksine Göre Hazırlanmıştır.
Vanilya Aromalıdır.
1 Gr. Linoleik Asit (Omega 6 = CLA) İçermektedir.
1 Saşe Protelan Sadece 114 Kaloridir. (250 Ml Yarım Yağlı % 1,5 Sütle Beraber Sadece 200 Kaloridir. )Protelan asla bir ilaç değildir. Tamamen doğal hem bitkisel hem de hayvansal bir proteindir. Yarım yağlı 250ml süt (%1,5) veya bir kase 250 gr. yoğurt içine atılıp tüketilen öğün yemeğidir.


Protelan ve yanında verilen beslenme şekli, sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Aç kalmadan diyet yapmak herkesin istediği bir durum olduğu için Protelan yoğunlaştırılmış doğal protein olduğundan acıkmayı engelleyerek uzun süre sizi tok tutacaktır.

Protein vücut hücrelerinin yapı taşıdır. Vücudumuzun belirli oranda proteine ihtiyacı vardır. Hücre içi ve hücre dışı sıvılarının dengede tutulmasını sağlar. Dolayısıyla Protelan içerdiği 18 amino asit proteini sayesinde kas kaybınızı engeller.

Bir yetişkinin günde alması gereken protein miktarı kilo başına 1 gr.’dır. Yani 70 kg olan bir bireyin günde 70 gr. protein alması gerekir.

Bununla beraber Türk Gıda Kodeksine uygun olarak her bir üründe en az 1 gr Linoleik asit (Omega 6) olması gerekir ve Protelan bu şartları içerir. Ayrıca öğün olarak ihtiyacımız olan tüm vitamin ve minerallerle desteklenmiştir.

Protelan; Türk Gıda Kodeksi Kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda kodeksine uygun olarak üretilmiştir. Günlük diyetin bir veya daha fazla öğünün yerini alacak bir gıdadır.

Fazla kilolar sadece görünümümüzü bozmakla kalmayıp sağlığımızı da tehlikeye atmaktadır. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, ortopedik hastalıklar, gut, sürekli mantar ve cilt rahatsızlıkları, ani ölüm vs.

TÜRK GIDA KODEKSİ KİLO VERME AMAÇLI ENERJİSİ KISITLANMIŞ GIDALAR TEBLİĞİ (TEBLİĞ NO: 2014/3)
Protelan bu tebliğin madde 5/ b fıkrasına göre hazırlanmıştır. (Günlük diyetin bir ya da daha fazla öğünün yerini alacak gıdalar.)

})