Protelan Nedir?

Protelan Nedir?

Protelan zayıflamaya yardımcı kalorisi kısıtlanmış öğün yemeğidir. Sütle veya yoğurtla hazırlanarak tüketilir. Ara öğün olarak değil ana öğün olarak tüketilir. Yüksek derecede tokluk hissi vermesi, bir öğünde alınması gereken vitamin, mineral ve proteinin büyük bölümünü karşılanmasını sağlamak için formüle edilmiştir.

Zayıflama Ürünü ProtelanProtelan formülünde Dr. Murat Topoğlu’nunda 33 yıllık tecrübesiyle katkıda bulunduğu, GMP ve ISO 22000 standartlarında üretilmiş, Naturbes markası ile Amerikan FDA tescili alan zayıflamaya yardımcı bir GIDADIR. (İlaç, çay veya gıda takviyesi değildir.). İçinde 3 çeşit protein (süt, peynir altı suyu ve bezelye) olan dünyada sayılı gıdalardandır.  Protein yapı taşları olan amino asitler bakımından çok zengindir. Toplam 23 adet vitamin ve mineral ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde, vücudun bir öğünde alması gereken besin öğelerini karşılamaktadır. Türk Gıda Kodeksi kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıdalar tebliğine uygun olarak üretilmiş, öğün yerini alan gıdadır.

Günümüzde bir salgın hastalık olarak düşünülen şişmanlık (obezite) tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizide tehtid etmektedir. Bir çok kişi farkında olmasa bile obezite insanları, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve kanser gibi çok ciddi hastalıklara yakalanma risklerini arttırıyor. Günlük aktiviteden daha fazla kalori almak ve egzersiz yapmamak obezitenin en temel sorunudur. Zamanla, bu ekstra kaloriler toplanmakta ve verilmesi zor kilolara dönüşmektedir.

 Protelan, 3 çeşit Protein (süt, peynir altı suyu, bezelye proteini) içeren Türkiye’deki tek üründür.
 Protelan içinde tatlandırıcı yoktur.
 Protelan içinde GDO yoktur.
 Protelan içinde soya yoktur.
 Protelan içinde kıvam arttırıcı zamklar yoktur.
 Protelan içinde koruyucu madde yoktur.
 Protelan suda eriyen ve erimeyen Zengin Lif Kaynağına (%3,43) sahiptir.
 Protelan aldığınız öğünde ihtiyacınız olan vitamin ve minerallari karşılayacak şekilde formüle edilmiştir.
 Protelan içinde 12 temel vitamin ve 11 mineral vardır.
 Protelen içinde protein yapı taşları olan 18 aminoasit vardır.
 Protelan Türk Gıda Kodeksine göre hazırlanmıştır.
 Protelan vanilya aromalıdır. (Sütle hazırlandığında hafif bebe bisküvisi tadı verir.)
 Protelan çoğu benzer üründe olmayab 1 Gr. Linoleik Asit (Omega 6 = CLA) İçermektedir.
1 Saşe Protelan Sadece 114 Kaloridir. (250 Ml Yarım Yağlı % 1,5 Sütle Beraber Sadece 200 Kaloridir. )Protelan asla bir ilaç değildir. Hem bitkisel hem de hayvansal bir proteindir. Yarım yağlı 250ml süt (%1,5) veya bir kase 250 gr. yoğurt içine atılıp tüketilen öğün yemeğidir. 


Protelan ve yanında gelen beslenme programı, sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulup zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Aç kalmadan diyet yapmak veya diyet yaparken yaşanılan halsizlik, konsantrasyon eksikliği, vücudun çökmesi, göz altlarında meydana gelen morluklar gibi sıkıntılar yaşanmadan herkesin istediği bir durumdur. İşte Protelan tüm bu sıkıntıların önüne geçebilmek için var. Diyet yaparken Protelan içindeki lifler size tokluk hissi verirken, vitamin, mineral ve aminoasitler vücudunuzun ihtiyacı olan besin öğelerini karşılamaktadır. Yoğunlaştırılmış doğal protein ise kilo verirken kas kaybının önüne geçecektir. Bu şekilde sağlıklı bir diyet yapmış olurken giden kiloların kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Proteinler, insan vücudunun normal çalışması için kritik olan büyük, karmaşık moleküllerdir. Vücudun doku ve organlarının yapısı, işlevi ve düzenlenmesi için gereklidirler. Proteinler, uzun bir zincir oluşturan peptit bağları ile birbirine bağlanan amino asitler adı verilen daha küçük yüzlerce birimden oluşur. Dolayısıyla amino asitler Proteinlerin yapı taşlarıdır.

Bir yetişkinin günde alması gereken protein miktarı kilo başına 1 gr.’dır. Yani 70 kg olan bir bireyin günde 70 gr. protein alması gerekir.

Bununla beraber Türk Gıda Kodeksine uygun olarak her bir üründe en az 1 gr Linoleik asit (Omega 6) alması gerekir ve Protelan bu şartları içerir. Ayrıca öğün olarak ihtiyacımız olan tüm vitamin ve minerallerle desteklenmiştir.

Protelan; Türk Gıda Kodeksi Kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda kodeksine uygun olarak üretilmiştir. Günlük diyetin bir veya daha fazla öğünün yerini alacak bir gıdadır.

Fazla kilolar sadece görünümümüzü bozmakla kalmayıp sağlığımızı da tehlikeye atmaktadır. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, ortopedik hastalıklar, gut, sürekli mantar ve cilt rahatsızlıkları, ani ölüm vs.

TÜRK GIDA KODEKSİ KİLO VERME AMAÇLI ENERJİSİ KISITLANMIŞ GIDALAR TEBLİĞİ (TEBLİĞ NO: 2014/3)
Protelan bu tebliğin madde 5/ b fıkrasına göre hazırlanmıştır. (Günlük diyetin bir ya da daha fazla öğünün yerini alacak gıdalar.)

Zayıflamak, kilo vermek veya ideal kilonuzu korumak için gönül rahatlığıyla benzersiz bir formüle ve beslenme programına sahip Naturbes Protelan’ı deneyebilirsiniz.

×
Aşağıdaki Whatsapp butonuna tıklayarak Müşteri Temsilcilerimiz ile whatsapp görüşmesi başlatabilirsiniz.