İptal İade

İptal iade işlemlerinde para iadeleri;

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, protelan.com.tr tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 5 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

• Ürün Bedel İadesi satın alma işleminde yapılan ödeme seçeneğine göre yapılmaktadır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iadesi kredi kartına, banka havalesi veya kapıda ödeme iadeleri ise banka hesabına havale/eft şeklinde yapılmaktadır. Banka havalesi ile yapılan iadelerde hesap sahibi ile alış veriş yapan üye adı ve soyadı aynı olması gerekmektedir.

• Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bankaların para iadesini hesabınıza yansıtma süreleri aşağıdaki tabloda iş günü olarak gösterilmiştir.

NOT:

Taksitli Ödemeler:
Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır.). Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder. Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.

Hediye Çeki Kullanılan Siparişler
İade/İptal işlemi yapılan ürün/ürünlerde kullandığınız hediye çeki bedeli, üyelik sayfanıza ayrıca bir çek olarak yeniden tanımlanır.

İade İşlemlerinde Geri Ödemelerin Hesabınıza Yansıma Süresi (Ortalama İş Günü)
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadar
Turkland Bank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Odea Bank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Tekstil Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadarü
BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadar
Akbank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Şekerbank T.A.Ş. 8 iş gününe kadar
Halkbank A.Ş. 8 iş gününe kadar
TEB A.Ş. 8 iş gününe kadar
ING Bank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Aktif Yatırım Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadar
Burgan Bank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Citibank A.Ş. 8 iş gününe kadar
HSBC Bank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Anadolubank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Turkish Bank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Garanti Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadar
Fibabanka A.Ş. 8 iş gününe kadar
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadar
Finansbank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadar
Alternatifbank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Denizbank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Türkiye İş Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadar
Vakıfbank A.Ş. 8 iş gününe kadar
Yapı Kredi A.Ş. 8 iş gününe kadar
Ziraat Bankası A.Ş. 8 iş gününe kadar

Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tarafımızdan tek seferde ödenir. Fakat bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır.). Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder. Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.

Bu işlemler bizim dışımızda gelişen banka politikalarından kaynaklanan durumlardır.

Protelan ambalajı açılıp içinden bir adet bile kullanıldığı taktirde sağlık ve hijyen açısından iadesi uygun olmayan ürünler kategorisinde olduğundan dolayı ambalajı açılan ürünler iade alınamamaktadır.

Yasal süreçler gereği iade işlemleri, ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir. Bu sürenin dışında kalan talepler malesef karşılanamamaktadır.

Lütfen TAMAMINI Okuyunuz.

Satın aldığınız Protelan Protein Tozunu teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak orjinal paketine zarar vermeden, ürünü açmadan ve kullanmadan iade edebilirsiniz. (Cayma hakkı ürünü almaktan vazgeçtiğiniz anlamına gelmektedir. Ürünü alıp açmak kullanmak cayma hakkı değildir. Kullanılan, orjinal paketi açılan veya zarar gören Protelan’lar ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler kategorisinde olduğundan dolayı iade alınamamaktadır.)

İade işlemleri için öncelikle destek@protelan.com.tr mail adresine veya 0212 233 01 78 numaralı faksımıza ürünü iade etmek istediğinize dair bir mail veya faks göndererek iade sürecini başlatınız.

Daha sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle irtibata geçerek ürünü göndermeniz gereken depo adresimizi ve yapmanız gerekenleri anlatacaktır.

İade süreci başlatılmadan gönderilen ürünler teslim alınmadan geri gönderilmektedir. Bu sebeple lütfen ürünü iade etmeden önce iade sürecinizi başlatınız.

Kargoda bulunan ürününüzü teslim almamanız durumunda ürün tarafımızdan iade alınıp siparişiniz iptal edilecektir.

Kargoya verilmemiş siparişinizi iptal etmek için 0212 241 11 67 numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Müşteri Temsilcisi Tıkla Ara